קודם כל במרבית האתרים יש מחשבון שמאפשר להכניס את המידות של הקירות ואז להחליט אבל במידה ואין סדר הפעולות צריך להיות כדלהלן: קודם כל מודדים את הקירות של החדר שעליהם הולכים להדביק את הטפטים ואז צריך להכפיל את האורך ברוחב של כל קיר כדי לחשב את השטח של הקירות. סוכמים את כל השטחים שיצאו ואז יודעים כמה מטר רבוע של טפט אנחנו צריכים. כמובן שמורידים מהשטח הזה שטחים של חלונות, דלתות וכל פתח גדול אחר שעליו אין צורך לתלות טפט. אם אין לכם ניסיון רב בתליית טפטים אז אולי כדאי לקחת קצת ספייר על מה שיצא לכם כדי שיהיה מרחב לטעויות.

טפטים לקירות הבית

חשוב מאוד לבדוק כמה מטר רבוע של טפט יש על הגליל שאתם רוכשים, עליכם לוודא שיש בגלילי יותר טפט מאשר גודל השטח אותו תצטרכו לכסות. כלל האצבע, בדרך כלל, וחשוב לזכור שזה לא תמיד, הוא לקנות גליל אחד יותר ממה שאתם צריכים. זה טוב גם לעתיד, תחשבו כשתרצו אולי לתקן פגם בקיר או לכלוך ולהדביק עליו טפט ותגלו שהסוג שבחרתם אזל במלאי או שהפסיקו לייצר אותו במפעל או לייבא אותו לארץ ואז תתקעו בלי טפט לבצע תיקונים ותצטרכו להחליף הכל לגמרי. לפעמים אפילו אם תמצאו את אותו טפט בחנות לאחר שנה או שנתיים הוא עלול להיות בגוון טיפה שונה ולא זהה לחלוטין לטפט המקורי. אחת הדרכים לבדוק זאת היא על ידי בדיקה של המספר הקטלוגי של הטפט ולוודא כי הוא מאותו סדרה של הטפט המקורי. הטפט הנוסף גם יכול לעזור במקרה של טעויות בהתקנה או צורך לכסות שטח שלא לקחתם בחשבון בתחילה. מה גם שאל תשכחו שאתם תמיד יכולים להחזיר לחנות ולהזדכות על גלילים שלא נפתחו ולא נעשה בהם שום שימוש.

אני אישית תמיד מעדיפה לשלם למתקין מקצועי, פשוט ראיתי מהניסיון שזה חוסך כל כך הרבה זמן וכאב ראש וחתיכות טפט מיותרות. אבל אם אתם מאוד בקטע של עיצוב הבית או אוהבים לעבוד עם הידיים אז לכו על זה. זו אחלה מיומנות לרכוש וכזו שמאפשרת לכם אחר כך לעצב מחדש את הבית או הדירה שלכם, כל פעם בצורה אחרת לחלוטין, במעט מאוד כסף יחסית אבל בפעולה נחמדה ומהנה בידיים שאפילו אפשר לעשות כל המשפחה יחד.