אז כמובן שמדובר בפתרונות מסייעים בלבד שלא יפתרו את הבעיה מהשורש אך יכולים להקל מאוד על הסימפטומים שלה עד לפתרונה השלם. בין המוצרים השונים והמתקדמים שניתן למצוא היום בתחום ישנם כמובן חיתולים חד פעמיים למבוגרים למקרים קיצוניים יחסית, תחתונים סופגים רב פעמיים או חד פעמיים וכן פדים סופגים הניתנים לשימוש בתוך תחתונים קיימים. מרבית המוצרים הלו מגיעים הן בגרסה גברית והן בגרסה נשית. פרט למוצרים הקלאסיים הללו, ניתן למצוא מוצרי עזר נוספים כגון פדים מגינים חד פעמיים – מדובר בפדים חד פעמיים או רב פעמיים עם שכבה סופגת מצד אחד ומגן רטיבות מצדם השני אשר נועדו להגן על מזרונים, כסאות וריהוט אחר מההשלכות של בריחת שתן. לחלקם ישנם מרכיבים אנטי בקטריאליים או אנטי פטריותיים המאפשרים למוצרים לדחות זיהומים ומחוללי זיהום. לרובם ישנם פסים מדבקים המסייעים למקם אותם ולקבע אותם בצורה שלא יזוזו וכן רמות ספיגה שונות מיכולת ספיגה מינימלית ועד לכמויות די נכבדות של שתן.

גיל הזקנה

מוצר עזר נוסף, אם כי ישן יותר וכזה שיצא כמעט מכלל שימוש בשל הנוחות והזמינות של המוצרים החדשים והשיקול המרכזי לשימוש בו הוא השיקול הכלכלי הוא תחתוני פלסטיק שנועדו ללבישה מעל התחתונים הרגילים ולסייע במקרי בריחת שתן לא חמורים. במקרים של בריחת שתן אצל נשים ההמלצה המרכזית היא חיזוק שרירי רצפת האגן, כאן ניתן למצוא מוצרי עזר המסייעים בחיזוק שרירים אלו. אמנם ניתן לבצע את תרגילי החיזוק גם בצורה עצמאית אך ישנם מוצרים שיכולים להפוך את האימון לקל יותר או מעניין יותר ולאפשר למטופלת להתמיד לאורך זמן בתרגילים חשובים אלו. אך לא מדובר רק בנשים, גם לגברים יועיל מאוד חיזוק שרירי רצפת האגן אם כי מגוון המכשירים שיכולים לסייע לגברים באימונים אלו הוא מצומצם יותר ועשיר פחות.

כאמור כלל המוצרים הללו נועדו רק להקל על הסימפטומים של הבעיה ואין להם שום אפשרות לפתור אותה ולכן חשוב במקרים של בריחת שתן ללכת ולהתייעץ עם רופא לפני החלטה על טפול משום שלרוב הפתרון של בעיה זו הוא יחסית פשוט ואינו דורש פתרונות פולשניים.