תיקון דלתות עץ

לא משנה כמה דלת העץ ישנה, ​​יש לשקול לתקן אותה לפני שהיא הופכת לכאבי ראש. אפילו עם מיטב המנעולים, הוא עלול להתיישן בזמן. לכן חשוב לשמור על הדלת ולשמור עליה במצב מושלם כל הזמן. לשם כך, צריך להיות בעל הכישורים הבסיסיים בנושא מנעולים ועבודות דלתות. זה הכרחי גם כדי להימנע מבעיות בדלת עץ. אם אתה נתקל בבעיה זו, עליך למצוא מנעולן אמין כדי לתקן לך את הדלת.

תיקון דלתות עץ -באילו מקרים?

אחת הסוגיות הנפוצות ביותר שעומדות בפני בעלי בתים ובעלי עסקים היא הקושי לפתוח מנעול לדלת. לפעמים המפתח לא עובד בגלל הבלאי שהוא עבר. זה מקשה על הבחירה יותר ויותר – לוקח הרבה זמן לבחור. בתרחיש כזה, יש לסדר את הבעיה בהקדם האפשרי ולתקן את הדלת בהקדם האפשרי.
הדבר הראשון שעושה מנעולן טוב הוא לבדוק את עץ הדלת. הוא צריך לבדוק את הסדק או השבר שגרם למנעול להיות פגום לאורך זמן. פירושו של פגם או שבר פירושו שהעץ נמתח מעבר לגבולו ועיסת העץ בתוכו אינה יכולה להתרחב עוד. ברגע שהדבר ידוע, איש מקצוע יצטרך לפנות זמן לתקן את הדלת ולהחזיר אותה לשגרה.

תיקון דלתות עץ – מה חשוב לדעת?

לפני שניתן יהיה לבצע את התיקון, יש לבצע מדידה. מדידה זו נעשית על ידי מדידת ממדי החלל בו מוצבת דלת העץ. זאת על מנת להבטיח שהתיקון יתבצע ברמה הנכונה. אחרת התיקון עלול לגרום נזק לחלקים אחרים של הבית.
התיקון מתחיל עם הסרת השבר או השקע. הדבר מושג על ידי הזזת החלק הפגום של דלת העץ עד להסרת השקע או השבר. ברוב המקרים, דלת עץ תיפגע רק קלות בעת ביצוע תיקון כזה. אבל במקרה שצריך להחליף אותו מכיוון שהוא נפגע קשות, יש להשתמש בכלים מיוחדים.
לאחר הסרת החלק השבור, יש ליישר מחדש את החלק הפגוע. תהליך זה מתבצע באמצעות פאזל וכמה מסמרים. אם השקע רציני, ייתכן שיהיה צורך להחליף את הדלת. הדלת החדשה תעשה מעץ שהוא באותו גיל כמו העץ המקורי ששימש בדלת.
שירותים נוספים שאנו מבצעים: תליית טלויזיה ותיקון ארונות הזזה
תיקון דלתות עץ על ידי מנעולן

למה עדיף תיקון של מנעולן מקצועי?

תמיד עדיף לקבל את שירותיו של מנעולן מקצועי מאשר לבצע את התיקון בעצמך. הסיבה היא שחובב אינו יכול לשפוט את סוג הלחץ והכוח הנדרש לתיקון דלת עץ. אנשי מקצוע יכולים לעשות זאת בצורה נכונה ויעילה מבלי לגרום נזק לדלת.
אם אתה רוצה לעשות זאת בעצמך, עליך להיות מודע לבעיות שעלולות להיגרם כתוצאה משימוש לא נכון בציוד. לדוגמה, שימוש רב מדי בכוח או אפילו מסמרים עלול לגרום למנעול להישבר. כמו כן, עליך להיות מודע לסוגים שונים של מנעולים ולדרישותיהם. ברגע שאתה חמוש בכל פיסות המידע האלה, קל לתקן דלת עץ.

מה קורה אם נשבר המנעול?

קודם כל, עליך לדאוג לחלק הפגום של הדלת. ישנם חלקים רבים של דלת עץ שאפשר לפרק אותם. אלה כוללים את המשקופים, הצירים, מפתן הדלת, הדלת והדלת עצמה. במקרה של דלת עץ עם מנעול שבור, ניתן להחליף את המנעול בדלת חדשה. עם זאת, אם הנזק אינו ניתן לתיקון, ניתן גם להחליף את הדלת.
לאחר מכן, תסתכל על העץ סביב המנעול. העץ המקיף את המנעול עלול להיסדק או להישבר. לעיתים הדבר עלול לגרום לאי נוחות רבה מכיוון שאינך יכול לפתוח את הדלת רק מכיוון שהמנעול שבור. במקרה כזה, ראשית עליך לברר האם אתה יכול להחליף את העץ.
אחרון חביב, עליך לנסות לבדוק אם המנעול ניזוק לפני שתקשר למנעולן. אם העץ סביב המנעול נשבר, כדאי לשקול לקנות חדש. עם זאת, תיקון זה יהיה הרבה יותר טוב מאשר החלפתו.